Новости

Къурмэн махуэ лъапIэмкIэ дывохъуэхъу

Ди ныбжъэгъу лъапIэхэ!

Дунейпсо Адыгэ Хасэм и ГъэзэщIакIуэ гупым хэтхэми, сэри къыдбгъэдэкIыу гуапэу сывохъуэхъу Къурмэн махуэ лъапIэмкIэ!
Мы Махуэшхуэм и лъабжьэщ цӀыхум фIыгъуэу илъытэ лъапӀэныгъэ нэхъыщхьэ дыдэхэр: гущIэгъур, дэхуэхам дэIэпыкъуныр, псапэр, захуагъэр, тэмакъкIыхьагъыр, зэгурыIуэныгъэр. Дызэрыт зэман мытыншым а лъапӀэныгъэхэм мыхьэнэшхуэ яIэщ. Ислъамым и фIыгъуэхэр лъэпкъ куэду зэхэт ди хэгъэгуми, ди щӀыналъэми, цӀыхубэми зэрызэхащӀэнум икӀи зэралъэӀэсынум, апхуэдэу я зэкъуэтыныгъэр,  зэгурыӀуэныгъэр, зэныбжьэгъугъэр егъэфӀэкӀуэным хуэгъэпсауэ зэрыщытынум шэч хэлъкъым.

Ди къуэшхэ, ди шыпхъухэ! Мамырыгъэ, фIыгъуэ, насып, ефIакIуэныгъэ унагъуэ къэс фиIэну Тхьэм жиIэ! ЕтIэнэгъэ пIалъэ фIыгъуэрэ узыншагъэкIэ нэсын лъэпкъ Тхьэм дищI! Къэбэрдей-Балъкъэрым ис псоми, адыгэ цIыхуу дунейм тетми сохъуэхъу я Ӏуэхурэ я щхьэкӀэ ефӀэкӀуэну, ехъулӀэныгъэ куэд яӀэу дунейм тетыну!

Дунейпсо Адыгэ Хасэм и Тхьэмадэ
Сэхъурокъуэ Хьэутий

Дорогие друзья!

От имени Исполкома Международной Черкесской Ассоциации, от себя лично тепло и сердечно поздравляю вас со светлым праздником Курбан-байрам!

На протяжении столетий этот священный праздник олицетворяет доброту и милосердие, заботу и любовь к людям,  уважение друг к другу. В наше непростое время эти человеческие качества особенно важны и значимы. Пусть высокие ценности ислама и впредь служат укреплению духовности, взаимопониманию и единства народов нашей многонациональной республики и страны, способствует сохранению мира и согласия обществе.

Уважаемые братья и сестры! Пусть ваши дома будут наполнены добром и светом, счастьем и благополучием, пусть в ваших семьях царят любовь и согласие. Мира, здоровья и долголетия всем адыгам (черкесам), всем людям на Земле.

Президент Международной Черкесской Ассоциации

Хаути СОХРОКОВ

 

Related posts

Leave a Comment