Народная дипломатия: миссия - укрепление единства нации и патриотизма

Дистанционные курсы для соотечественников

 

 

 

 

 

 

 

В  январе текущего года начались бесплатные трехмесячные курсы по обучению кабардино-черкесскому и русскому языкам в дистанционном формате для всех желающих соотечественников, проживающих за рубежом.

Программы курсов предназначены как для начинающих изучать языки с нуля,  так и для тех, кто хочет улучшить свои знания по родному и русскому языкам.

Занятия, которые ведут опытные преподаватели, члены Исполкома МЧА Аминат Шогенова и Мурат Табишев, проходят по три раза в неделю.

Курсы включают теоретические и практические занятия. Обучение продлится до конца марта 2024 г.

Адыгэбзэмрэ урысыбзэмрэ хамэ къэрал щыпсэу ди лъэпкъэгъухэм егъэщIэнымкIэ илъэс зыбжанэ хъуауэ Дунейпсо Адыгэ Хасэм иригъэкIуэкI дерсхэр зэгъэпэщауэ йокIуэкI.

Бзэхэр зэзыгъащIэ гупхэр ныбжькIэ, бзэ зэраIурылъ елъытауэ зэхэхауэ ирагъаджэ. МазитI иримыкъум къриубыдэу абыхэм яхузэфIэкIащ макъхэр къапсэлъу, псалъэхэр зэпагъэувэу, тхыгъэхэм къеджэу ягъэсэн, тхыгъэ кIэщI цIыкIухэр езыхэм къагупсысри зэхагъэувэж.

Дерсхэр ирагъэкIуэкI тхьэмахуэм щэрыщэ егъэджакIуэхэу ДАХ-м и тхьэмадэм и къуэдзэ Щоджэн Iэминатрэ ГъэзэщIакIуэ гупым хэт Табыщ Муратрэ.

Еджэныгъэр  екIуэкIынущ 2024 гъэм  гъатхэпэм и кIэм нэс.

ФIыщIэ яхудощI Iуэхур зэпэщу екIуэкIынымкIэ къыддэIэпыкъуахэм.

 

Related posts

Leave a Comment